Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin

89,5 Radyo Hilal

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» necip fazil ayasofya hitabesi
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 7:40 am tarafından cihan sanli

» osmanli hangi bolgeyi ne kadar yonetti
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimeC.tesi Şub. 25, 2012 7:17 am tarafından cihan sanli

» misvakin onemi
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimePtsi Şub. 20, 2012 6:58 am tarafından cihan sanli

» cay nasil demlenir
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 6:46 pm tarafından cihan sanli

» Aksam namazi guzel bir animasyon
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 7:54 am tarafından cihan sanli

» seyh sait...
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:45 am tarafından cihan sanli

» kemali desifre
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:33 am tarafından cihan sanli

» Günlük hayatta hangi isim, kaç kere, ne için zikredilmeli?
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 7:20 am tarafından cihan sanli

» Resulullah efendimizi taniyipta sevmeyen yoktur
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimeCuma Ocak 27, 2012 8:52 am tarafından cihan sanli

En iyi yollayıcılar
cihan sanli
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ I_vote_lcapFIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ I_voting_barFIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ I_vote_rcap 
şerife sedef
FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ I_vote_lcapFIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ I_voting_barFIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ I_vote_rcap 
Murat Eyce
gülşen
fatih
sevdali gozler
muhammedali
deruni
goramaz58
SiyahNur
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 143 kişi Çarş. Ağus. 09, 2017 5:24 am tarihinde online oldu.

FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ

YazarMesaj
şerife sedef

şerife sedef

FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Empty
MesajKonu: FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ   FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ Icon_minitimeC.tesi Ara. 12, 2009 6:07 pm

FIKRALAR

1-YARPAK,TORPAK KÖRPÜ

İki kafadar Bayburt'lu İstanbul'da iş aramaktadırlar.Birileri onlara''şu adamda bol iş var ama Bayburt'lulara kesinlikle iş vermez''
der.

Kafadarlar ''adam sende,adam bizim Bayburt'lu olduğumuzu nerden anlayabilir ki,biz bi görüşmeye gidek''derler.

Mülakat safhasına gelmiştirler.

İşveren onlara yaprak diyin der.Bunlar Yarpak derler.Toprak diyin der,torpak derler.Köprü diyin der,körpi derler.Velhasıl adam
anlamıştır bizim kafadarların Bayburt'lu olduklarını.

Sizi işe almıyorum der.

Kafadarlar işe alınmamanın hayal kırıklığı içerisinde birbirleri ile olayın yorumunu yaparlar.

Kafadar 1:''ola gardaş, ne oldi da bu bizi işe almadi?nasi oldi da anladi Bayburt'li olduğumuzi?der.

Kafadar 2:''valla gardaş,yarpah dedi dedük,torpah dedi dedük,zannımca o körpide şaşurduk''der.

2-KARAR ANI:

Büyük bir şirketin yöneticisi kalp krizi geçirir ve doktoru birkaç haftalığına bir çiftliğe gidip dinlenmesini önerir.

Yönetici bir çiftliğe gider, ancak birkaç gün sonra sıkılır ve çiftlik sahibinden kendisine bir iş vermesini ister.Çiftçi ahırdaki
ineklerin pisliklerini temizleme işini verir.Çiftçi tüm gününü ofiste geçiren bir şehirli için bu işin onu en az bir hafta
oyalayacağını düşünür.Çiftçi ertesi gün yöneticinin işi bitirdiğini görünce çok şaşırır.Bu sefer daha zor bir iş olduğunu
düşündüğü bir iş verir.500 tavuğun kesilip,temizlenmesini ister.Çiftçi gün sonunda yine yöneticinin işi bitirdiğini görür.

Ertesi sabah çiftlikteki çoğu iş bitmiştir.Çiftçi çalışkan yöneticiden bu sefer bir çuval patatesi,bir kutuda büyük ve bir kutuda
küçük patatesler olmak üzere ikiye ayırmasını ister.

Günün sonunda bakar ki,yönetici bir çuval patatesin önünde oturuyor,kutularsa bomboş.Duruma anlam veremez ve sorar:

''Birkaç gündür en zor işleri yaptın da nasıl böyle basit bir işi yapamadın,anlayamıyorum?''

Yönetici yanıtlar:

''Bütün hayatım boyunca kafa kopardım ve pislik temizledim,ama şimdi sen benden karar vermemi istiyorsun''.

3-KÜSERUZ

Temel ve Cemal kavgalı.Cemal'in oğlunun düğünü var.Temel,

-Tüğüne davet eterse çesunlukla citmeyuz.Etmezlerse hiç citmeyuz,üsteluk da küseruz.

4-TEMEL BİLGİ YARIŞMASINDA

Temel bir gün bilgi yarışmasına katılır.Yanına da arkadaşları Dursun,Cemal ve Hasan'ı alır.İlk soruyu sorarlar:
''Dünyanın uydusu nedir?''Temel düşünürken arkadan Dursun bir cimcik atar ve Temel ''ay'' diye bağırır.İkinci soruyu sorarlar:
''Peynir küfünden yapılan ilaç hangisidir?''Temel düşünür,düşünür bulamaz.En sonunda ''Uy bilemedum,yarışmadan Penisilin
(benisilin)daa!!! Der.Bu Soruyu Bilmiş Olur.En Son Üçüncü Soruya Geçerler:'İstanbulun Fethinde Surlara Bayrağı Kim Dikmiştir?
Arkadan Hasan Temele Bir İğne Batırır.Temel:'Ula Battı Hasan' Diye Bağırır.Yarışma Sunucusuda 'Tebrkiler Yarışmayı Kazandınız' Der.

5-BİLMİYORUM
Adamcağız Suya Düşmüş Çırpınıyor ve İmdat İstiyordu.Yoldan Geçen Biri Sordu
-niye Bu Kadar Bağırıp Çağırıyorsun?
-Yüzme Bilmiyorum da Ondan
-ALLAH iyiliğini Versin! Bende yüzme Bilmiyorum Ama Senin Gibi Bağırmıyorum Demiş...

6-OTOBÜS PARASI
Bir Gün Adamın Biri Eve gitmek İçin Otobüse Binecekmiş.Fakat Tam Durağa Geldiğinde Otobüs Hareket Etmiş.
'Diğer Duraktan binerim' diye Otobüsün Arkasından Koşmaya Başlamış.Fakat Yine Yetişememiş.
Her Durakta Aynı Şey Olmuş ve Adam Eve Kadar Koşarak Gelmiş ve Karısına 'Otobüs Parası Cebimde Kaldı' Deyip Olanları Anlatmış.
Karısının Sözleri İse Adamı Şaşırtmış:'Tüh,Keşke Taksinin Peşinden Koşsaydın da Onun Parası Cebinde Kalsaydı
http://www.karavasar.tr.gg

FIKRALAR YARPAK,TORPAK KÖRPÜ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FIKRALAR....