Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin

89,5 Radyo Hilal

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» necip fazil ayasofya hitabesi
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 7:40 am tarafından cihan sanli

» osmanli hangi bolgeyi ne kadar yonetti
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimeC.tesi Şub. 25, 2012 7:17 am tarafından cihan sanli

» misvakin onemi
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimePtsi Şub. 20, 2012 6:58 am tarafından cihan sanli

» cay nasil demlenir
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 6:46 pm tarafından cihan sanli

» Aksam namazi guzel bir animasyon
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 7:54 am tarafından cihan sanli

» seyh sait...
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:45 am tarafından cihan sanli

» kemali desifre
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:33 am tarafından cihan sanli

» Günlük hayatta hangi isim, kaç kere, ne için zikredilmeli?
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 7:20 am tarafından cihan sanli

» Resulullah efendimizi taniyipta sevmeyen yoktur
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimeCuma Ocak 27, 2012 8:52 am tarafından cihan sanli

En iyi yollayıcılar
cihan sanli
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: I_vote_lcap2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: I_voting_bar2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: I_vote_rcap 
şerife sedef
2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: I_vote_lcap2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: I_voting_bar2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: I_vote_rcap 
Murat Eyce
gülşen
fatih
sevdali gozler
muhammedali
deruni
goramaz58
SiyahNur
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 143 kişi Çarş. Ağus. 09, 2017 5:24 am tarihinde online oldu.

2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler:::

YazarMesaj
şerife sedef

şerife sedef

2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Empty
MesajKonu: 2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler:::   2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler::: Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 3:37 am

Gecenlerde derste iken ordan burdan sohbet esnasinda
biraz namaza degindik,Allahu Tealanin kullarini yakmak icin degilcok sevdigi icin yarattiini ve bizden bunca nimete karsilik sadece ihlasli bir sekilde namazimizi vaktinde önemi ile eda etmemizi istedigini anlatmaya calistik
ertesi gün henüz 13 yasinda olan bir ögrencim elinde beyaz bir kagit ile
yavas yavas yanima yaklasti,biraz heycanli ve titrek bir ses ile
Bana yardim edermisiniz diye sordu? dedim "hayirdir insallah?"
söyle cevap verdi:ben insallah namaz kilmaya baslicam ama geriye dönük namazim ne kadar bilmiyorum,birde Allahtan nasil özür dilicem onuda bilmiyorum
henüz 13 yasinda bir cocugun böylesi namaz icin endise etmesi beni cok duygulandirmisti
bir hesap makinasi yardimi ile 20 aylik borcu oldugunu hesapliyarak ne kadar namaz borcunun oldugunu tesbit ettik
ögle namazina sanirim 2 saat vardi,bir kac vaktimi izin versenizde simdi kilsam olurmu deditabiki dedimVe mescidde baktim eline bir kalem almis yanindaki beyaz kagidina kildigi namazlari not ediyordu

Sonra ertesi gün oldukendisini biraz endiseli gördüm
biraz konusalimmi dedimhemen sormaya basladi
20 aylik namazim var,Allah uzun ömür versin ama
( bu arada gözleri doldu yavas yavas yaslar akmaya basladi )
ya 3 ay sonra ölürsem Allah bana cok kizarmi ahirette?
namazlarimi kilmadim diye cok üzülürmü acaba ? diye sordu
dedim: korkma insallah endiselenme( bu arada benim gözlerdende yaslar akti akacak zor tutuyorum kendimi )
Sen niyet ettin ya,
eger ömrün borcunu tamamlamaya yetmez ise Gerisini Rabbim tamamyalacaktirve sen insallah hic borcun olmamis gibi cennetine alinacaksin

Bu sözlerden sonra bir ic cekti cok sükür Allaha simdi icim rahat dedi
ve elindeki beyaz kagidini katlayip cebine koydu
Düsündüm $öyle 13 yasinda kücük bir cocugun böylesi namaz icin kulluk vazifesi icin endise etmesi,bir yandanda gencligi hatta ömrü bitmek üzere olupta namazini kilmayan müminleri

kime karsi namaz kilmiyorsun hic düsündünmü acaba ?
susayinca suyunu ictigin,acikinca verdigi nimetleri sükürsüzce eda ettigin
cok bunaldim diyipte derinden havasini teneffüs ettigin "Rabbine"

Bence hic vakit gecirmeyin yarin baslicam diye de kendinizi kandirmayin,bir an önce gecmise tevbe edip gelecekte hergünüzü olmasi gerektigi gibi degerlendirin,unutmayinki bu ba$ ancak secdeye varinca görevini yerine getirmis olur
bu isin yarini olmaz hemen abdestinizi alin secdeye varin
namaz ile dirilin ask ile yol alin.
http://www.karavasar.tr.gg

2O Aylık namaz borcu için ağlıyan gözler:::
1 sayfadaki 1 sayfası