Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin

89,5 Radyo Hilal

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» necip fazil ayasofya hitabesi
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 7:40 am tarafından cihan sanli

» osmanli hangi bolgeyi ne kadar yonetti
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimeC.tesi Şub. 25, 2012 7:17 am tarafından cihan sanli

» misvakin onemi
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimePtsi Şub. 20, 2012 6:58 am tarafından cihan sanli

» cay nasil demlenir
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 6:46 pm tarafından cihan sanli

» Aksam namazi guzel bir animasyon
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 7:54 am tarafından cihan sanli

» seyh sait...
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:45 am tarafından cihan sanli

» kemali desifre
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:33 am tarafından cihan sanli

» Günlük hayatta hangi isim, kaç kere, ne için zikredilmeli?
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 7:20 am tarafından cihan sanli

» Resulullah efendimizi taniyipta sevmeyen yoktur
Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimeCuma Ocak 27, 2012 8:52 am tarafından cihan sanli

En iyi yollayıcılar
cihan sanli
Hz. Süleyman ve Karınca I_vote_lcapHz. Süleyman ve Karınca I_voting_barHz. Süleyman ve Karınca I_vote_rcap 
şerife sedef
Hz. Süleyman ve Karınca I_vote_lcapHz. Süleyman ve Karınca I_voting_barHz. Süleyman ve Karınca I_vote_rcap 
Murat Eyce
gülşen
fatih
sevdali gozler
muhammedali
deruni
goramaz58
SiyahNur
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 143 kişi Çarş. Ağus. 09, 2017 5:24 am tarihinde online oldu.

Hz. Süleyman ve Karınca

YazarMesaj
şerife sedef

şerife sedef

Hz. Süleyman ve Karınca Empty
MesajKonu: Hz. Süleyman ve Karınca   Hz. Süleyman ve Karınca Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 3:41 am

Bir gün Süleyman Peygamber (a.s) bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin
miktarını sorar. Karınca da, “Bir buğday tanesi yerim” diye cevap verir.
Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyen Süleyman Peygamber
(a.s) karıncayı bir şişeye koyar. Yanına da bir buğday tanesi koyarak hava alacak
şekilde şişeyi kapatır.
Ondan sonra da bir yıl bekler. Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını
yemiş, yarısını da bırakmıştır.
Kendi kendine meraklanır. Acaba neden yemedi?
Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s) karıncaya buğday tanesini tamamen neden
yemediğini sorar.
Karınca da, “Daha önce benim yiyeceğimi yüce (c.c) verirdi. Ben de O’na güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak
yerdim. Çünkü O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi.
Fakat bu işi sen üzerine
alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenemedim.
Belki beniunutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin. O yüzden de bir yıllıkyiyeceğimin
yarısını yiyerek, diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım” diye cevap verdi.
http://www.karavasar.tr.gg

Hz. Süleyman ve Karınca
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SULEYMAN HILMI TUNAHAN
» eskimeyen eskiler