Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Zaman Anlamak İçin Dinleyin

89,5 Radyo Hilal

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» necip fazil ayasofya hitabesi
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 7:40 am tarafından cihan sanli

» osmanli hangi bolgeyi ne kadar yonetti
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimeC.tesi Şub. 25, 2012 7:17 am tarafından cihan sanli

» misvakin onemi
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimePtsi Şub. 20, 2012 6:58 am tarafından cihan sanli

» cay nasil demlenir
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 6:46 pm tarafından cihan sanli

» Aksam namazi guzel bir animasyon
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimePerş. Şub. 09, 2012 7:54 am tarafından cihan sanli

» seyh sait...
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:45 am tarafından cihan sanli

» kemali desifre
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 8:33 am tarafından cihan sanli

» Günlük hayatta hangi isim, kaç kere, ne için zikredilmeli?
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimePaz Şub. 05, 2012 7:20 am tarafından cihan sanli

» Resulullah efendimizi taniyipta sevmeyen yoktur
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimeCuma Ocak 27, 2012 8:52 am tarafından cihan sanli

En iyi yollayıcılar
cihan sanli
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ I_vote_lcapÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ I_voting_barÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ I_vote_rcap 
şerife sedef
ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ I_vote_lcapÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ I_voting_barÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ I_vote_rcap 
Murat Eyce
gülşen
fatih
sevdali gozler
muhammedali
deruni
goramaz58
SiyahNur
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 143 kişi Çarş. Ağus. 09, 2017 5:24 am tarihinde online oldu.

ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏

2 posters
YazarMesaj
şerife sedef

şerife sedef

ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Empty
MesajKonu: ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏   ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimeSalı Kas. 09, 2010 11:36 pm

İnsan derinlere daldığı, Azdığı zamanlardı.
Hertarafı kasıp kavuran cahillik furyası almış başını gidiyordu, siyahların hayvan muamelesi gördüğü,
Fakirlerin sahiplerine çalıştığı, Kız çocuklarının toprağa gömüldüğü karabir zamanın güneşi doğuyordu..
...Güneş doğuyordu, Zalimleri kötüleri alçakları boğuyordu..

-Zamanında sahabeyi kiramla toplanmış sohbet ederlerken, Bir anda içi burkuluyor, başı yana eğiliyor,
gözlerinden yaş
süzülüyordu Alemlerin efendisinin..İçini çekerek, Ben kardeşlerimi çok özledim deyince..
Sahabeyi kiram : Biz senın kardeşlerın değilmiyiz ya RASULALLAH dediklerinde efendimiz,
Siz benım arkadaşlarım sahabemsiniz, Kardeşlerımse benden çok sonra gelecekler,
Beni görmemelerine rağmen bana canla başla bağlanacaklar,
İman edecekler buyuruyordu..

Ebu Hureyre anlatmaktadır:
Allah'ın Elçisi (SAV) bir ün:''Benden sonra öyle kimseler gelecektir ki keşke Peygamberi görseydik de,
bugün sahip olduğumuz mal,
servet ve çoluk çocularımızolmasaydı diye hasret çekerler...''
Ebu Ya'la aynı rivayeti tamamlar:
Allah'ın Elçisi (SAV) 'kardeşlerimi ne zaman göreceğim''
diye içini çekti. Çevresindekiler ''Ey Allah'ın Elçisi (SAV)
senin kardeşlerin biz değil miyiz?'' dedi.
O (sav) ''sizler benim arkadaşlarımsınız.Kardeşlerim ise sonra gelecekler...Bana görmeden iman edecekler.''
buyurdu.

-Sahabeyi kiramdan birisi, YA RASULALLAH, Siz Benden sonra ümmetimden öyle kimseler geleceklerki,
Onlar dinle dalga geçecekler,Hurafeler bidatlar uyduracaklar, Kendileri dine değil dini kendilere uyduracaklar buyurdun
deyince Efendimiz..
Elinin tersiyle işaret ederek, Uzak olsunlar , uzak olsunlar, Onlar bizden uzak olsunlar buyurdu..

-Başka bir hadis-i ŞerifteEbu Hureyre"nin (r.a.) rivayetiyle şöyle buyurur Rasulullah (s.a.s.):

“Ümmetin beni en çok sevenlerden bazıları, benden sonra gelecek bir takım insanlardır. Bunlardan her biri, ailesini ve malını fedâ ederek beni görmüş olmayı arzu edeceklerdir.” (22)

Hadisin şerhinde şunlar beyan edilmiştir:

“Bu hadiste: "Ümmetimin beni en çok sevenlerden bazıları…" denildiğine göre, Peygamber "den (s.a.s.) sonra geleceklerin O"nu, Ashab-ı Kiram"dan daha çok sevmeleri düşünülemez. Hadis-i şerif:

“Beni en çok seven ümmetimin bazıları, Ashab-ı Kiram"dır. Bazıları da onlardan sonra gelecektir. Bunlar, imkân bulsalar mâlik oldukları her şeyi verip beni görmek isteyeceklerdir, mânasınadır.” (23)

Şimdi neredesiniz ve neredeyiz ?
-Rahmetin özlemin sevdanın yanındamıyız yoksa şeytanın ve yandaşlarınınmı ?
Dakıkalık zevk ve heyecan uğruna haya şeref ve haysıyetımızı ayaklar altına alarakmı çıkacağız iki cihan güneşinin
huzuruna ?
-Allahın emirlerını bilip kabul edip, Şeytanın emirleri doğrultusunda yaşarakmı ALLAH RASULUNU Bulacağımızımı
sanıyoruz ?
-Günlük gündelik Sahte yapmacık ve kaçak aşklar arasında (SAV) Nereye yerleştırıyorsunuz ?
-Haram, Hata, Ve Allak bullak bir hayatın içerisinde Onun Yolundan gittiğimizimi sanıyoruz?

Yıkılan ruh ve haysıyetlerle, Sapa sağlam olan bir diyarı bulmak zordur..
Şeytanın emırlerı doğrultusunda, hayasız edepsiz ve haysıyetsız yollardan (sav) i Bulmak imkansızdır,
Bunu hayal etmek bile, Onun yolunda yuruyenlere en büyük ihanettir..
-ALLAH cc gunahlarımızı affeylesin, efendimizin şefaatine mazhar olabilmemiz dileğiyle

Ayrılıktan parçalanmış bir yürek
İsterim ben , derdimi dökmek gerek...

ALLAHA emanet olun. selam ve dua ile
http://www.karavasar.tr.gg
cihan sanli

cihan sanli

ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Empty
MesajKonu: Geri: ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏   ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏ Icon_minitimeÇarş. Kas. 10, 2010 6:15 am

Rabbim senden razi olsun kardesim

ÜMMETİN Muhammed'i(sav)‏
1 sayfadaki 1 sayfası